fotografia ślubna
Powrót do aktualnych wpisów

9 lutego 2011

...zima troszkę odpuściła, do rozpoczęcia sezonu na fotografię ślubną jeszcze troszkę czasu... postanowiłem wybrać się z aparatem w poszukiwaniu nocnego oświetlenia. Czasami fotografując wesela używam statywu i samowyzwalacza (pilot lub wężyk), są to niezbędne dodatki w fotografii nocnej. Istotnym elementem jest solidne i bezpieczne zamontowanie aparatu na statywie, bardzo często w trakcie naświetlania z długim czasem złe mocowanie daje efekt poruszenia fotografii. Fotografia cyfrowa pozwala na wiele prób, zróbmy kilka naświetleń z różnym balansem bieli, ekspozycja manulana z kilkoma wartościami. Takie ćwiczenie wyczuli nasze oko na najmniejsze niuanse nocnego światła. Poniżej kilka kadrów z moich nocnych wędrówek.

nocny plener

most nocą

nocny plener

warszawa nocą

Tatry nocą

warsaw by night

nocny plener

sztuczne ognie

nocny plener

30 października 2010

Pracowity sezon fotografii ślubnej powoli dobiega końca. Na ostatnie plenery fotograficzne warto wykorzystać jesienne tło. Szukając miejsca pamiętajmy o jak największej ilości pięknych barw polskiej jesieni... resztę pozostawmy emocjom, które w tak pięknych warunkach sprzyjają, tworząc kompozycję. Poniżej zamieszczam kilka kadrów Pary Młodej w jesiennym plenerze fotografii ślubnej, serdecznie im za to dziękując i życząc stu lat w radości !

zdjęcie ślubne złota polska jesień

jesienny plener ślubny w parku jesienny plener ślubny w parku

25 czerwca 2010

Witam ponownie po przerwie !
Dziś kontynuacja tematu fotografii ślubnej. Ważnym elementem w reportażu ślubnym jest pokazywanie emocji. Uśmiech i radość to priorytet tego dnia. Starajmy się tworzyć taką atmosferę, dzięki temu zdjęcia nabiorą innego charakteru. Załączam kilka pięknych uśmiechów Ani i Kamila, życząc im takiego uśmiechu na całe życie, jednocześnie dziękuję za pozwolenie opublikowania fotografii z sesji plenerowej.

zdjęcia ślubne

reportaż ślubny

uśmiech

radość

weselmy się

7 maja 2010

Majówka rozpoczęta, sezon na śluby rozpoczęty, jak obiecałem tak i czynię - pokażę dzisiaj kilka zdjęć z majowej ceremonii ślubnej. Pełen energii po zimowej ciszy, zostałem zaproszony na ślub Marty i Kamila. Bardzo im dziękuję za umożliwienie prezentacji kilku prac fotograficznych z ich ceremonii.

zdjęcie ze ślubu w drodze do ołtaża

w trakcie ceremonii ślubnej

świeżo zaślubieni

Starałem się zachować klimat zdjęć stosowny do wieku auta. Pokazane fotografie poddane zostały tylko lekkiemu retuszowi w programie graficznym. Jak zwykle starałem się pokazać jednoczesną radość i powagę tego dnia. Parze Młodej życzę sto lat na ich wspólnej drodze !

Rolls Royce

Samochód do ślubu

Limuzyna na wesele

Auto na ślub

17 marca 2010

Zgodnie z obietnicą napiszę dziś kilka słów o fotografowaniu koncertów. Tutaj główną rolę w odróżnieniu do fotografii na ślubach, a raczej zabawach weselnych odgrywa szybka ocena warunków oświetleniowych ... dlaczego ? ... dostając pozwolenie na fotografowanie, otrzymujemy wyraźnie określony czas pracy, zazwyczaj jest to kilka minut, nie możemy używać flesha, a jak to na koncertach - światło bywa różne. Ja pracuję na najwyższym ISO, ustawienia ekspozycji manualne, jak najniższa wartość przysłony (np. f 2,8) dobrze jest posiadać zakres ogniskowych w granicach 50mm do 200mm.
Reszta to już nasza wizja...
Dodam, że im lepszy sprzęt, tym lepsza fotografia koncertowa i zdecydowanie lepsza fotografia ślubna, w zakresie aspektów technicznych oczywiście. Zawsze w pierwszym rzędzie jest nasze oko i to ono decyduje o końcowym efekcie !
Poniżej zamieszczam kilka kolaży z moich ostatnich wojaży koncertowych.
Powoli zbliża się sezon na zdjęcia ślubne, mam nadzieję, że w następnym wpisie uda mi się pokazać coś nowego z tego tematu.

Zespół Mazowsze

Czerwone Gitary

Mutt Dask

Rebekka Bakken

The Melody Makers

25 lutego 2010

Zima za oknem odpuszcza, powoli zbliża się wiosna, a z nią okres fotografii ślubnej (jakby nie patrzeć to temat przewodni mojej witryny). Zanim większość czasu zacznę poświęcać fotografowaniu Młodych Par w plenerze, ceremoniom ślubnym i weselom, chcę Wam dzisiaj pokazać kilka fotografii krajobrazowych naszych pięknych Tatr, oczywiście w oprawie zimowej i nietuzinkowym oświetleniu.
Większość fotografii została wykonana ze statywu i tak jak już pisałem poprzednio - BW ręczny. Spust migawki na samowyzwalacz i potem oczekiwanie na światło, które nas zainspiruje. Poniżej kilka prac przedstawiających zimę w górach.
W następnym wpisie pokażę trochę fotografii koncertowych, będzie podobnie jak na weselach - muzyka, tańce i śpiew... do zobaczenia !

Tatry zimą

górski plener zimą

zdjęcie Tatr zimą

górski krajobraz zimą

18 lutego 2010

Zima za oknem, tak dużo śniegu było w Warszawie ostatnio chyba... w pamiętną zimę stulecia 1979.
Skoro i tak spędzam sporo czasu w domu przy komputerze (zamiast w plenerze z aparatem) postanowiłem zacząć pisać blog, oczywiście o fotografii, i to nie tylko ślubnej.
Poranny rytuał - odśnieżanie podwórka, z oddali słychać szum przejeżdżającego pociągu, aparat jak zwykle spoczywa w plecaku - gotowy do użycia. Jakoś brak mi pomysłów na temat, ale przecież obiecałem sobie, że postaram się w tą zimę coś upolować.
Następnego dnia, z samego rana, jadę w plener w okolice dworca kolejowego po swieżym, intensywnym opadzie śniegu. Biały puch po kolana, jakoś dobrnąłem do upatrzonej (bezpiecznej) miejscówki i czekam na przejazd pociągu po zaśnieżonym torowisku, długo nic - jak to na kolei bywa. Peron pełen ludzi a ja jak jakiś dziwak w pojedynkę na białej polanie z aparatem i długim obiektywem... Nareszcie jest ! Poniżej efekt zimowej akcji.

zimowy plener

Niech będzie też coś o fotografii ślubnej ! Miesiąc temu moi przyjaciele poprosili mnie o pomysł na plener ślubny zimową porą. Sporo czasu na poszukiwanie pomysłu i chyba się udało - sympatyczna, ładna Młoda Para plus dwa koniki w dynamicznych ujęciach zaowocowały ciekawymi kadrami. W fotografii zimowej ważnym elementem jest oddanie prawidłowej barwy śniegu, musimy ustawić poprawny balans bieli (WB), ja pracuję w ustawieniu balansu w pozycji K (kelvin) ... reszta to już poprawne naświetlenie i pomysł na kadr.

fotografia ślubna zimą

Powrót do aktualnych wpisów