fotografia ślubna
Wpisy z lat 2010-11

luty 2013

Fotografia towarzyszy nam już od ponad 170 lat. Dzisiaj bardzo popularna, od amatorskiej do profesjonalnej, oraz tej coraz bardziej niszowej dziedziny zwanej sztuką fotograficzną. Fotografia jest również doskonałym dokumentem, zapisującym wydarzenia dotyczące najważniejszych rodzinnych wydarzeń: ślubów, chrzcin, wakacji, itp.
Dzisiaj pragnę zaprezentować z moich rodzinnych zbiorów kilka starych i nowych fotografii dla porównania. Technologicznie zmieniło się bardzo dużo, ale zasada pozostała ta sama, odpowiednia para - czas do przesłony i kadrowanie - pozwala stworzyć pamiątkowy obraz-dokument. Jeśli posiadamy stare fotografie, postarajmy się pogłębić wiedzę na ich temat. Historyczna wartość obrazu daje inspirację do szukania nowych tematów fotograficznych.

grudzień 2012

Od wielu już lat, okres świąteczno-sylwestrowy spędzam z rodziną w Bieszczadach. W dni Świąteczne zazwyczaj wykonuję reportaż ślubny, a potem torby do bagażnika i w podróż. Takiej zimy jak w tym roku dawno nie pamiętam - śniegu brak, ciepło... Fotografia ślubna zimową porą ma swój specyficzny urok, ale przy takiej pogodzie bardzo trudno ten klimat pokazać... Poniżej kilka kadrów ilustrujących raczej jesienny - a nie zimowy - krajobraz.

Bieszczady

widoczek z Bieszczad

las

stary płot

sarenka

ptaki

jesień 2012

Jesienna pora skłania w poszukiwaniu miejsc do wykonania pleneru ślubnego. Uciekając od zgiełku miast, coraz częściej szukam natury jako sceny. Staram się przed wykonaniem fotografii ślubnej w plenerze, odwiedzać ciekawe miejsca, dokumentować je, daje mi to bazę do zaprezentowania przyszłej Parze Młodej wielu propozycji na zrealizowanie pleneru ślubnego. Poniżej kilka kadrów z pięknych okolic rozlewiska rzeki Bug, oczywiście w jesiennym klimacie.

drzewo w barwach jesieni

jesień nad Bugiem

jesień na rozlewisku

bażant w locie

wydmy piaszczyste

mgiełka unosi się nad wodą

lipiec 2012

Wakacyjny wypoczynek po ciężkim półroczu fotografowania zawodowego, pozwala oderwać się od wykonywania zdjęć związanych z tematem fotografii ślubnej. Fotografowanie zachodów słońca to chyba najpopularniejszy temat wakacyjny. Prezentuje kilka zdjęć, które wykonałem nad jeziorem Mamry, okolice te polecam na plenery ślubne.

zachód słońca

zachód słońca nad jeziorem

na tle zachodzącego słońca

słońce chowa się w lesie

Wpisy z lat 2010-11